Mobirise

© Politechnika Opolska 2019

O NAS

Wydział Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii
Politechniki Opolskiej

1

Zbigniew Borysiuk

doktor habilitowany nauk o kulturze fizycznej

Doświadczenie zawodowe

Praca na Wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej od 1999 roku, początkowo jako adiunkt a od 2010 roku profesor nadzwyczajny. Od 2012 roku pełni funkcję dziekana Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii w kadencjach 2012-2016 i 2016 - 2020. Za swoje dokonania otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia: w roku 1990 –Nagrodę Ministra Sportu II stopnia - za tytuł Mistrza Świata kadetów uzyskany przez jego zawodnika, w roku 1992- Nagrodę Ministra Sportu II stopnia - za tytuł Mistrza Europy juniorów. Otrzymał również dwie nagrody I stopnia, jedną nagrodę II stopnia oraz nagrodę III stopnia JM Rektora Politechniki Opolskiej za osiągniecia naukowe.

2

Mariusz Konieczny

doktor nauk o kulturze fizycznej

Doświadczenie zawodowe

Nauczyciel akademicki od 2007 roku. Prowadzenie zajęć i wykładów z antropomotoryki, kinantropometrii, antropologii.Wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego, trener dzieci i młodzieży w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Opolu. Trener II klasy piłki siatkowej oraz instruktor pływania, lekkoatletyki, sportów siłowych, żeglarstwa. Ukończone kursy: EMG w badaniach naukowych.

"Od ponad 5 lat prowadzę badania z zakresu analizy kinematycznej sportowców oraz EMG.Udział w ogólnopolskich badaniach oceny ryzyka zerwania przeszczepu ACL u piłkarzy nożnych prowadzonych we współpracy z AWF Kraków i Wydziałem Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Rzeszowiskiego. Udział w diagnostyce struktury ruchu szermierzy w ramach grantu NCN realizowanego z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przez kilka lat byłem Prezesem Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dwójak” w Opolu, w którym wychowano kilka roczników sportowców w zakresie gier zespołowych i lekkoatletyki. Przez 12 lat, jako nauczyciel wychowania fizycznego i trener, współpracuję z trenerami i klubami sportowymi oraz uczelniami wyższymi zajmującymi się diagnostyka sportową."

3

Monika Błaszczyszyn

doktor nauk o kulturze fizycznej

Doświadczenie zawodowe

Nauczyciel akademicki od ponad 13 lat, prowadzone zajęcia m.in. wychowanie fizyczne, anatomia człowieka, odnowa biologiczna, kinezjologia, podstawy masażu. Ukończone kursy m.in.: EMG w badaniach naukowych, PNF – podstawowy, masaż relaksacyjny z elementami aromaterapii, kurs instruktora survivalu, kurs zimowy turystyki wysokogórskiej. Prowadziłam wykład na zaproszenie Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej z zakresu urazów stawu skokowego, prowadziłam zajęcia w ramach studiów podyplomowych z Neurorehabilitacji.

"Od ponad 5 lat prowadzę badania z zakresu analizy kinematycznej sportowców oraz EMG.Pracowałam jako terapeutka ortopedyczna. Posiadam w swoim dorobku kilka znaczących publikacji naukowych z zakresu sportu i terapii urazów sportowych.Współpracuję z trenerami i klubami sportowymi oraz uczelniami wyższymi zajmującymi się diagnostyka sportową."

Adres

Politechnika Opolska
ul. Prószkowska 76 bud. 9
45-758 Opole

Dane kontaktowe

Email: a.sleziona@po.edu.pl
Telefon: +48 77 449 8250

Sekretariat studiów:

Anna Śleziona
a.sleziona@po.edu.pl


Kierownik studiów:

dr hab. Zbigniew Borysiuk,
prof. PO